Logo Unie hráčů stolního hokeje

Unie hráčů stolního hokeje

Již od roku 1991 jsme národním sportovním svazem stolního hokeje – kategorie billiard-hockey šprtec. Organizujeme a řídíme soutěže jednotlivců i družstev v celé České republice a zajišťujeme reprezentaci stolního hokeje na mezinárodní úrovni s každoročními úspěchy.

SHC Bizoni Uherčice

 • Klubové barvy: zelená, žlutá, černá, bílá
 • Webové stránky: http://bizoni-uhercice.wz.cz/
 • Zástupce klubu: Libor Předešlý
 • E-mail: libor.predesly@tiscali.cz
 • Největší týmové úspěchy: 3 x mistr ČR, 4 x vítěz Českomoravského poháru, Vítěz PMEZ (2006), 4 x vítěz Poháru WTHA
 • Významní hráči současnosti / minulosti: Pavel Bělohoubek, Jan Březina, Marek Furch, Libor Předešlý, Robert Tihelka, Petr Volf

Klub SHC Bizoni Uherčice byl založen v září 1991 a zakládajícími členy Bizonů byli Marek Furch, Libor a Michal Předešlí, Bohuslav a Miloslav Furchovi, Roman Rohrer, Radek Mahovský a Pavel Rotter. Ani nejstaršímu z této sestavy nebylo v době vzniku ještě 18 let. Po vzoru klubů NHL spojil uherčický tým svůj název se zvířecím motivem a jako jeden z mála v době své existence svůj název vůbec neměnil.

V roce 1992 startovali mladí hráči z Uherčic poprvé na turnajích a s otevřenou pusou obdivovali výkony zkušených matadorů. Od té doby reprezentanti malé jihomoravské vísky sami přivezli mnoho medailí z mistrovství světa a Evropy a vyhráli nespočet turnajů v ČR i v zahraničí.

V současné době se Bizoni stabilně pohybují na špičce domácí ligové soutěže a hrají i evropské „poháry“. Úspěchy slaví i v soutěžích jednotlivců, důkazem je titul mistra republiky Libora Předešlého z roku 2011. Úkolem pro úspěšnou generaci uherčických špílmachrů je nyní vytvoření vlastní juniorské základny, která bude nejen zdrojem hráčů pro druholigový „B“ tým, ale také pokračovatelem jejich úspěchů.

Zdroj: Publikace Billiard-hockey šprtec / Od knoflíků ke světovým titulům

Soupiska 1.ligového družstva pro rok 2016:

 1. BĚLOHOUBEK Pavel
 2. FURCH Marek
 3. PRCHAL Michael
 4. PŘEDEŠLÝ Michal
 5. SOUČEK Martin
 6. ŠLANCAR Jaromír
 7. TIHELKA Michal
 8. URBÁNEK Jan II.
 9. VAŠÍČEK Erik
 10. VITÁMVÁS Karel

Partneři

WTHA Sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou United Energy, a. s.

VyhledáváníPoslední články


Odběr novinek


Šprtec v ČR

Vytvořil Dominik Fiala · Mapa stránek